Vítáme Vás na internetových stránkách obce Račín

Naše obec


Výlov rybníka Jordán
V sobotu 14.10. se konal tradiční výlov rybníka Jordán. I přes obavy místních rybářů se vylovilo celkem slušné množství kaprů, amurů a dalších druhů ryb. V Račínské hospůdce byly na jídelním lístku čerstvé ryby z místního rybníka, např. křupavý řízek z kapra a vynikající bramborový salát. Opět samá chvála pro celý personál hospůdky, který se zasloužil o tak výborné pochoutky.


Socha – symbol Račína
Před budovu obecního úřadu byla umístěna socha, na které jsou jako symbol Račína znázorněni raci. Sochu vytvořil místní občan pan Jaroslav Břečka. Podle ohlasu veřejnosti, je toto dílo kladně hodnoceno a naše obec je bohatší o další zajímavost. Tímto bych chtěl apelovat na občany a návštěvníky naší Račínské hospůdky, aby se k soše chovali tak, jak si toto krásné dílo zaslouží.
Jiří Subý, starosta

Předvánoční akce pro děti a dospělé
Vánoční tvoření: v neděli 19.11.2023 v 15.30 hodin v Račínské hospůdce.
Zveme děti a dospělé na výrobu vánočního skřítka, sněhuláka aj. – materiál zajištěn. Pro Račínské děti zajištěno občerstvení zdarma.
Rozsvícení vánočního stromu: dne 3.12.2023 v 17.00 hodin před Račínskou hospůdkou
Přijďte společně zahájit letošní advent, zazpívat koledy, setkat se s přáteli. Poté bude pro děti připraveno promítání pohádek a pro dospělé něco dobrého na zahřátí.

Mikulášská nadílka dne 5.12.2023
Mikuláš, čert a anděl letos přijdou za dětmi domů, kde rozdají balíčky Račínským dětem. Děti ať si připraví mikulášské básničky, říkanky nebo koledy.

Pro Novinky Anna Subá, asistentka OÚ

Starší příspěvky ZDE