Vítáme Vás na internetových stránkách obce Račín

Naše obec

Den dětí na Račíně
sobota 1.6.2024 ZDE


Vítání občánků
V dubnu tohoto roku jsme do naší obce přivítali tři krásné holčičky – Nikolku Kamenskou, Adélku Válkovou a Rozárku Krobovou. Dětem i jejich rodičům přejeme do života hodně zdraví, radosti a pohody.


Den matek
Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Tak jako v minulých letech, tak i letos pan starosta nezapomněl předat kytice Račínským babičkám s poděkováním za péči o rodinu a popřál jim krásné dny plné radosti.

Dětský den na Račíně
Kdo si hraje, nezlobí… Na sobotu 1.6.2024 se chystáme uspořádat zábavné odpoledne pro děti – soutěže a hry se závěrečným překvapením na dětském hřišti za Račínskou hospůdkou. Bližší informace budou včas oznámeny.

Račínská lávka 22.6.2024
Srdečně zveme jak místní obyvatele, tak širokou veřejnost na letošní jubilejní 20. ročník Račínské lávky, která se bude konat v sobotu 22.6.2024 od 15.00 hodin na hrázi rybníka Jordán. Opět se bude soutěžit jak na kole, tak na trakařích. Přijďte svou účastí podpořit tuto akci, odreagovat se, pobavit, nebo si i zasoutěžit. Občerstvení zajistí Račínská hospůdka, která bude mít jako každý rok na hrázi stánek s točeným pivem, limonádou a něčím dobrým k zakousnutí. K poslechu bude hrát hudební skupina Jarabáček.
Počet obyvatel v obci
Počet trvale hlášených osob se mírně navýšil – v současné době je v obci Račín trvale hlášeno 147 osob.

Pro Novinky Anna Subá, asistentka OÚ

Starší příspěvky ZDE