Vítáme Vás na internetových stránkách obce Račín

Naše obec

Jubilejní 20. ročník Račínské lávky
v sobotu 22.6.2024 od 15.00 hodin ZDE


Diamantová svatba na Račíně
Eva a František Zachovi oslavili svou diamantovou svatbu – 60 let společného života. Poblahopřát jim přišel také starosta obce s asistentkou OÚ, kteří jim předali velkou kytici a dar k tak významnému výročí svatby.
Manželský svazek se uzavírá s cílem zůstat spolu po celý život a své pozemské bytí prožívat společně v dobrých i zlých časech. Ale zdaleka ne všem párům je dovolené oslavit diamantovou svatbu. Buď tomu zabrání smrt, nebo jiná příčina vedoucí k odloučení. Eva a František Zachovi patří k těm, kteří se mohou ohlédnout za svými 60. lety manželství.
Drazí jubilanti, přejeme Vám ještě další krásné dny v kruhu své rodiny, hodně optimismu a radosti ze života.


Náš jubilant
Jaromír Halouska oslavil v červnu své jubilejní narozeniny – 65. let. Přejeme především hodně zdraví a sil, hodně dobré nálady, spoustu přátel a kamarádů kolem sebe.


Den dětí na Račíně
V sobotu 1.6. jsme pro děti připravili sportovní disciplíny např. střelbu ze vzduchovky, střelbu z luku, uzlování, skákání v pytlích a malování na textil. Poté jako překvapení následovalo pohádkové představení v podání loutkářského divadelního souboru Přibyslavská pimprlata.
Ještě jednou bych ráda poděkovala všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli k tomu, abychom tuto akci mohli uskutečnit – organizátorům, sponzorům a Račínské hospůdce, kde se děti zdarma občerstvily (hrazeno z fin. prostředků vybraných při masopustu).Pro Novinky Anna Subá, asistentka OÚ

Starší příspěvky ZDE